סכיני שף

 
סכין שף, כשמה כן היא, הינה חוד החנית של הציוד במטבח המקצועי. היא הסכין החשובה ביותר והשימושית ביותר במטבח - יד ימינו של השף. סכיני שף, הינן רב שימושית ואידיאלית עבור פעולת חיתוך מהירה ומדויקת. סכינים אילו יכולות להתאים למגוון סגנונות החיתוך, הקיצוץ, ואף לפילוט דגים.
סכיני שף - ארגל

מבנה הסכין וממה היא עשויה:

סכין שף נבדלת מסכינים אחרות בגובה הידית, המאפשרת חיתוך מהיר ומדויק מבלי שהאצבעות ינגעו במשטח החיתוך. בד"כ הידית עשויה מפלדה, בקליט או פלסטיק ומעוצבות כך שהן מאפשרות אחיזה טובה וחזקה מבלי שהיד תחליק על הסכין. הסכין עצמה עשויה מפלדה מגולוונת (עמידה בפני קורוזיה), בעלת להב חלק ועליה להיות במשקל מתאים כך, שתאפשר לשף עבודה רצופה לאורך זמן. 

כיצד בוחרים סכין שף:

למרות שמה המקצועי, סכין שף מתאימה גם לטבחים חובבים, והופכת את העבודה במטבח ואת פעולת החיתוך לקלה ומהנה יותר. כשבוחרים סכן שף חשוב לשים דגש על מספר דברים:
  • נוחות - קודם כול הסכין צריכה להיות נוחה. צורת הידית וגובהה צריכות להתאים לגודל כף היד של המשתמש, כך שתאפשר אחיזה חזקה מבלי שהיד תחליק על גבי הסכין.
  • אורך הסכין - סכיני שף מגיעות לרוב בכמה אורכים 6-10, כאשר עבור אדם שחובב בישול נמליץ על מידה 8 (הממוצע). 
  • שקל - סכין השף צריכה להיות קלה, אך לא יותר מדי. היא צריכה בעיקר לאפשר לשף לעבוד בנוחות ויעילות לאורך זמן.
  • תקציב - מחיר הסכין מושפע מהמותג, איכות חומרי הגלם, השחזה ואחריות ועוד.
 

כיצד שומרים על סכיני שף:

  • הימנעות ממכות בלהב - כדאי להפריד את סכין השף משאר הסכינים והכלים על מנת שלא לפגוע בלהב של הסכין.
  • שטיפה של הסכין - הדחה במדיח כלים עלולה להרוס את הסכין, ולכן מומלץ לשטוף אותה עם ספוג וסבון כלים מתאים וכן, לייבש את הסכין בצורה מיידית ולאחסן אותה המעמד מיוחד שישמור על הלהב.
  • השחזה - חברות שונות משחיזות סכינים בטכנולוגיה שונה (אבן, לייזר ועוד), ולכן מומלץ לעיין בעלון היצרן ולפעול בהתאם להוראות שהוא מציין.
 
לסיכום, סכין שף הנה הסכין החשובה ביותר במטבח והופכת את פעולת החיתוך למהנה, יעילה, מהירה ומדויקת. זכרו כי הפרמטר החשוב ביותר בבחירת הסכין הוא הנוחות המתבטאת במשקל הסכין, באורכה ומהחומר ממנה היא עשויה. סכין שף יכולה להתאים לכול אחד, גם לבשלנים חובבים.
 
חזרה לעמוד הקודם

ספקים

LibbeyBauscherTafelsternRosenthalCAMBROAbertMepraDe BuyerISI Broggi 1818MetroSicoHeppWMFZwiesel LodgeBurgessHollowickChilewichFORBESZieherAlfiKayalarASCOLIA SALEEN DynamicMAUVIEL MARTELLATO Happyflex DalebrookCrasterVollrathRAKGOBELREVOL CarlisleCADDIE  PLATEX GUERY FRILICH SICOzassenhauswestmark

מוצרים חדשים

Revolution סדרת כלים חדשה מ-REVOLצפחה מלבניתצפחה מרובעתצפחה עגולהשפינג דישים מיוחדים לאינדוקציהסט טאפסים Emotionסט טאפסים Emotionפלסמנטיםפלסמנטיםכלי הגשהכלי הגשה יצירתייםמדפי CAMBRO
  • מבשלים עם כלי ארגל
  • קמברו

ארגל ציוד למסעדות - פתרונות הגשה ואירוח

טל': 036823080

סניף ת"א/ אקספרס: רח' קיבוץ גלויות 20

ניווט מהיר לסניף ארגל אקספרס או תל אביב

סניף חיפה: רח' המסילה 20, נשר

ניווט מהיר לסניף ארגל בחיפה
© כל הזכויות שמורות לארגל ציוד למסעדות - פתרונות הגשה ואירוח
ארגלon Google+