כיצד תבחרו את מעבד המזון שלכם

השוואה בין מעבדי מזון גדולים לקטנים

אנשים שאוהבים לבשל ולצור מאכלים אסתטיים ונעימים לעין עשויים להיעזר במעבדי מזון. מעבד מזון איכותי מסייע למכין המזון לבצע מגוון פעולות כמו למשל- הקצפת ביצים, חיתוך ירקות ופירות, יצירת שייקים בריאים, טעימים ורווי ויטמינים ועוד.
מעבר למראה האסתטי שמקבל מכין המזון, תורם מעבד המזון גם בחיסכון בזמן, אך כדי ליהנות מכל היתרונות שמכיל מעבד מזון יש לבחור בכלי המתאים ביותר לצרכים שלכם, כך שאם אתם מעוניינים לרכוש מעבד מזון יהיה עליכם לשים לב לכמה פרמטרים חשובים.

 

בחרו בגודל המתאים לצרכים האישיים שלכם

ראשית, צריך מעבד המזון להיות בגודל המתאים- בין מגוון מעבדי המזון הקיימים בשוק ניתן למצוא מעבדי מזון גדולים וקטנים וכדי לדעת מהו הגודל המתאים יש להתחשב בכמות המזון בה אתם משתמשים בכל פעם בה אתם מכינים אוכל. נוסף על כך, יש להתחשב בחומרי הגלם בהם אתם משתמשים. חשוב מאוד לבחור בקיבולת המתאימה לכם בעיקר אם אתם מעוניינים להשתמש במעבד המזון כדי להקציף ביצים, לקצוץ בשר או כדי לעבד בצק משום שכאשר מבצעים את הפעולות הללו לא רצוי לבצע אותןן במספר סבבים, זאת בניגוד להכנת סלט- בו ניתן לקצוץ את הירקות כמה פעמים.
אם אתם מעוניינים להכין מזון עבור משפחה בת 4 נפשות בממוצע מומלץ לרכוש מעבד מזון אשר מכיל קערה בנפח של 3 ליטר לכל היותר. כמו כן, תוכלו למצוא מעבדי מזון אשר מגיעים עם קערה שנייה קטנה יותר. בקערה זו תוכלו להשתמש על מנת לקצוץ עשבי תיבול או להכין ארוחה לתינוק. אם אתם מעוניינים לרכוש מעבד מזון בעיקר כדי להכין מזון לתינוק מומלץ עבורכם לרכוש את המעבדים אשר מגיעים עם מיכל נוסף (חלק מהם מגיעים עם שני מיכלים), מיכלים אלו יגיעו בגודל של 0.5 ליטר.
 

יש לכם שטח לאחסן את המעבד?

יש לציין כי מרבית מעבדי המזון אינם קטנים, לכן יש לבדוק האם יש לכם שטח לאחסן אותם בתוך ארונות המטבח או על גבי השיש. תוכלו למצוא מעט דגמים אשר מגיעים עם מגירה לאחסון. מעבדי מזון כאלו יחסכו לכם מקום ואיבוד אביזרים. משקלו של המעבד חשוב פחות משום שבמרבית המקרים איננו סוחבים את המכשיר ממקום למקום אך אם אתם נוהגים להעבירו מומלץ להתחשב במשקל כדי להקל על עצמכם.
 

באילו פרמטרים נוספים יש להתחשב כאשר רוכשים מעבד מזון גדול או קטן?

מעבר לזאת ישנם פרמטרים קבועים שמומלץ לבדוק כאשר אתם רוכשים מעבד מזון גדול או מעבד מזון קטן- ראשית, יש לבחון את עוצמתו של המנוע משום שעוצמתו משפיעה על ביצועי המכשיר בצורה ניכרת- ככל שתהיה עוצמת המנוע רבה יותר כך יוכל המכשיר לעבוד ביעילות ולא להתחמם יותר מידי.
כמו כן, יש לבחון את חיבורו של המנוע לציר של המעבד. ישנם מנועים אשר מסובבים את ציר המעבד באמצעות רצועת גומי או לחילופין- באמצעות גלגלי שיניים וישנם מנועים אשר עובדים בהנעה ישירה. מומלץ לבחור במעבדי מזון אשר עובדים באמצעות ההנעה הישירה, בצורה זו לא יאבד המנוע אנרגיה ולא יהיה מצב בו הרצועות יקרעו או שגלגלי השיניים ישחקו עקב שימוש רב.
 
נוסף על כך יש לרכוש מעבד שנוח להשתמש בו ולבדוק את בורר המהירויות, את פתח ההזנה (מומלץ לבחור בפתח הזנה גדול אשר יאפשר כניסה של מאכלים גדולים ויחסוך לכם את חיתוכם), יש לבחון את האביזרים אשר מגיעים עם המעבד כמו למשל: להב חיתוך, דיסקיות לקיצוץ וכו' ולא לבחור בדגם אשר מכיל יותר מידי אביזרים בהם אין לכם צורך שכן הם יתפסו מקום במטבח וסביר להניח שמעבד מזון אשר מכיל אביזרים רבים יעלה יותר מאשר מעבד מזון בעל מעט אביזרים.
 
מעבר לזאת. יש לבחור במעבד מזון עמיד ובטוח, מומלץ להעדיף את הדגמים אשר עשויים ממתכת על פני מעבדי המזון אשר עשויים מפלסטיק משום שהמתכת חזקה יותר אך כמובן יקרה יותר. נוסף על כך יש לבחור במעבד מזון אשר כולל מנגנון בטיחות. מנגנון הבטיחות לא יאפשר את הפעלתו של המכשיר ללא המכסה. כמו כן, יש לבחור במעבד מזון אשר מתאים לתקציב- המחיר יושפע מגודלה של הקערה, הספקו של המנוע, החומרים מהם מורכב המכשיר, סוג האביזרים וכמות האביזרים אשר מגיעים עימו.  (רצוי לבדוק האם ישנה אספקה מסודרת של חלקי חילוף לאביזרים- כך לא ייווצר מצב בו לא תוכלו להשתמש במעבד משום שאין לכם אביזרים או שיהיה עליכם לרכוש אביזרים חדשים).
 
הדבר האחרון בו יש להתחשב הוא האחריות- בדרך כלל ניתנת אחריות לשנה עד שנתיים, לעיתים רחוקות מקבל הרוכש אחריות למשך שלוש שנים ולעיתים האחריות מפוצלת כך שחלק מהחלקים מקבלים אחריות למשך זמן רב יותר מהאחרים.
חזרה לעמוד הקודם

ספקים

LibbeyBauscherTafelsternRosenthalCAMBROAbertMepraDe BuyerISI Broggi 1818MetroSicoHeppWMFZwiesel LodgeBurgessHollowickChilewichFORBESZieherAlfiKayalarASCOLIA SALEEN DynamicMAUVIEL MARTELLATO Happyflex DalebrookCrasterVollrathRAKGOBELREVOL CarlisleCADDIE  PLATEX GUERY FRILICH SICOzassenhauswestmark

מוצרים חדשים

Revolution סדרת כלים חדשה מ-REVOLצפחה מלבניתצפחה מרובעתצפחה עגולהשפינג דישים מיוחדים לאינדוקציהסט טאפסים Emotionסט טאפסים Emotionפלסמנטיםפלסמנטיםכלי הגשהכלי הגשה יצירתייםמדפי CAMBRO
  • מבשלים עם כלי ארגל
  • קמברו

ארגל ציוד למסעדות - פתרונות הגשה ואירוח

טל': 036823080

סניף ת"א/ אקספרס: רח' קיבוץ גלויות 20

ניווט מהיר לסניף ארגל אקספרס או תל אביב

סניף חיפה: רח' המסילה 20, נשר

ניווט מהיר לסניף ארגל בחיפה
© כל הזכויות שמורות לארגל ציוד למסעדות - פתרונות הגשה ואירוח
ארגלon Google+